Dewarovy nádoby biologického typu

Dewarova nádoba biologického typu se používá především ke skladování biologických materiálů v kapalném dusíku nebo v jeho velmi chladných parách a k transportu těchto biologických materiálů uložených přímo v nádobě. Dewarova nádoba biologického typu se používá rovněž pro prochlazování kovových dílů vkládaných do kapalného dusíku v nádobě. Rozhodující pro tuto aplikaci je velikost kovového dílů a průměr hrdla konkrétního typu Dewarovy nádoby. V humánní medicíně se používá v asistované reprodukci , kryochirurgii , dermatologii a podobně. V dermatologií se používá Dewarova nádoba biologického typu například pro prochlazování pomůcek při aplikaci kapalného dusíku při odstraňování virových bradavic, keratóz a drobných kožních výrůstků.

Dewarovy nádoby biologického typu

Dewarova nádoba biologického typu se používá v zemědělství při inseminaci a plemenářské činnosti u hospodářských zvířat (především skotu) pro skladování spermatu. Dále se tento typ nádob používá v elektrotechnickém a potravinářském průmyslu. V současné době je moderní použití kapalného dusíku v tzv. molekulární gastronomii pro prochlazování potravin . Při použití Dewarových nádob biologického typu při prochlazování organických a kovových materiálů, se vkládají do nádob nosiče těchto materiálů. V naší nabídce jsou také tyto nosiče z kovu nebo plastu. Dewarovy nádoby biologického typu od cca 10 litrů lze vybavit pro usnadnění manipulace vozíkem, který je pevně spojen s nádobou, nebo je to samostatný výrobek, který se při manipulaci umístí pod Dewarovu nádobu.

Firma CRYO M.V.Tech s.r.o. nabízí k dodání Dewarovy nádoby o vnitřním objemu od cca 3 litrů do objemu cca 600 litrů tuzemské i zahraniční výroby. Jsou to nádoby řady PB, KB české výroby a zásobníky řady B 2000 z Francie.